اصفهان ، خیابان مرداویج ، چهارراه رسالت ، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ - تلفن : 8-36703885
با افتخار صورتگریمهیچ وقت برای زیبایی دیر نیستبا خیال راحت سلفی بگیرکلینیک مرداویجکلینیک مرداویجکلینیک مرداویجپذیرش کلینیک مرداویجکلینیک مرداویجدکتر رامین مدرسیچهره خوب که داشته باشی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو و ابرو ریش و سبیل / کاشت مو به روش SUT چگونه انجام میشود؟

کاشت مو به روش SUT چگونه انجام میشود؟

کاشت مو به روش SUT یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو با تراکم بالا است. این روش برای آقایان با درصد موفقیت بالا انجام می‌شود. در میان بخش‌های مختلف صورت و چهره مانند بینی، گونه‌ها، فرم صورت و سلامت پوست، موی سر نقش به‌سزایی در زیبایی چهره و استایل مردان دارد. طاسی کامل و یا موضعی مو می‌تواند چهره را به‌طور کامل تغییر داده و اعتمادبه‌نفس آن‌ها را به‌شدت کاهش دهد؛ به همین سبب، بسیاری به دنبال این هستند تا با کاشت مو، علاوه بر بهبود ظاهر و استایل خود، اعتماد به نفس و روابط اجتماعی خود را نیز بهبود بخشند. کاشت مو به روش SUT یکی از درمان‌های بسیار دقیق و مناسب و با کمترین عوارض است.

در بین روش‌های متعدد کاشت مو، SUT از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌ها می‌باشد؛ چراکه با دقت بالا و تراکم زیاد کاشته می‌شود. کاشت مو به روش SUT باعث دوام و ماندگاری بیشتر موهای کاشته شده می‌گردد و برای شما زیبایی را به ارمغان خواهد آورد.

چندین روش برای کاشت مو وجود دارد که با توجه به شرایط و اولویت‌های بیمار و تشخیص پزشک از یکی یا ترکیبی از آن‌ها برای عمل کاشت مو استفاده می‌شود. کلینیک دکتر رامین مدرسی ارائه دهنده مناسب ترین روشهای کاشت مو برای شما و شرایطتان می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر از این متدها با شماره تلفن 36703885 - 031 تماس حاصل فرمایید.

مراحل کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT در ۴ مرحله‌ی اساسی انجام خواهد شد. نخست باید یک معاینه دقیق انجام گردد تا وضعیت بانک موی فرد بررسی شود. در جوانانی که به سن مناسب و کامل شدن ریزش موها نرسیده باشند، در عمل انجام کاشت مو معنایی ندارد. در مراحل بعدی که در یک جلسه یا دو جلسه انجام می‌شود، نخست گرافت‌های مو از بانک مو برداشته می‌شود و پس از آماده‌سازی در جلو یا وسط سر کاشته خواهد شد.

کاشت مو به روش SUT چگونه انجام میشود؟

مرحله اول :

معاینات و آزمایش‌های قبل از کاشت مو : در این مرحله پزشک مربوطه پس از انجام آزمایش‌های لازم و معاینه دقیق، روش کاشت موی شما را انتخاب می‌کند. باید توجه داشته باشید که از هر ۵ مرد، ۳ مرد از ریزش مو رنج می‌برند و این موضوع سبب سوءاستفاده برخی از سوداگران شده است. آقایان زیر ۲۵ سال بهتر است تا زمان ادامه ریزش مو، از روش‌های درمانی دیگری استفاده کنند و درصورتی‌که نتیجه‌ای حاصل نشد، به پزشک کاشت مو مراجعه کنند.

در غیر این صورت، ممکن است دو مشکل اساسی پس از کاشت مو به وجود آید. نخست اینکه موهای پیوند زده‌شده، خود مستعد ریزش باشند و پس از کاشت مو بریزند. به‌این‌ترتیب نتیجه‌ی کاشت مو از دست خواهد رفت. مشکل دوم این است که اگر ریزش مو به مناطق پشت سر و بانک مو نیز کشیده شود، فرم نازیبایی در موهای سر ایجاد می‌شود. ممکن است جلوی سر کمی دارای مو باشد اما پشت سر بدون مو شود. این حالت غیرطبیعی است و ظاهر جذابی ندارد.

انجام آزمایش‌های لازم جهت تعیین میزان ویتامین‌های موجود در بدن و بررسی شرایط هورمونی و تیروئیدی، کمک می‌کند تا ارزیابی دقیقی از شرایط بدنی شما مشخص شود. این شرایط معمولاً توسط پزشک مورد بررسی قرارمی‌گیرد و درصورت وجود اختلالات هورمونی یا کمبود ویتامین و مواد معدنی، در اولین گام درمان آغاز می‌شود. با تأمین کمبودهای بدن، معمولاً ریسک ریزش موهای کاشته شده کاهش می‌یابد و درصد موفقیت پس از کاشت مو، بالا می‌رود. معمولاً در مرحله معاینه و بررسی، پزشک نسبت به مشخص کردن بهترین روش کاشت مو اقدام می‌کند. اگر بانک مو محدود باشد، پزشک متخصص معمولاً روش اس یو تی را به فرد متقاضی پیشنهاد می‌کند تا بهترین برداشت از بانک مو انجام شود و آسیبی به‌ظاهر بانک مو وارد نشود.

مرحله دوم:

برداشت از بانک مو : پیش از این مرحله نیاز است تا موهای خود را به اندازه‌ای کوتاه کنید که طول آن‌ها به یک میلی‌متر برسد. پزشک و تیم متخصص، با استفاده از ابزار برش، برشی به اندازه یک میلی‌متر ایجاد می‌کنند تا به‌وسیله‌ی آن تمام ساختار مو بیرون کشیده شود. این روش باعث می‌شود تا کمترین آسیب به مو و پیاز آن وارد گردد. در این مرحله با کمک دستگاه‌های روتاری مخصوص، گرافت‌های مو از پوست سر جدا می‌شود و جای خارج شدن مو در پوست سر به صورت یک لک بسیار ظریف و کمرنگ باقی می‌ماند. همچنین کمترین آسیب به فولیکول‌ها وارد می‌شود.

مرحله سوم:

آماده‌سازی فولیکول‌های برداشته‌شده برای کاشت : پس از برداشت از بانک مو، تیم متخصص کاشت مو به روش SUT با استفاده از تکنولوژی این روش، تارهایی را که برداشت کرده‌اند، به دسته‌های یک یا چندتایی تقسیم می‌کنند. این تارها باید دارای فولیکول زنده باشند تا پس از کاشت، بتوانند به رشد خود ادامه دهند. همچنین ممکن است مراحل کاشت در دو روز انجام شود تا به بالاترین تراکم برسیم. در چنین مواردی گرافت‌های مو در دمای پایین و شرایط مناسب نگهداری می‌شوند تا برای عمل پیوند روز بعد، زنده و سالم بمانند. هر چند تلاش بر این است که کاشت مو در یک روز انجام شود و موها کم‌ترین زمان را در خارج از محیط زیر پوست سر بگذرانند.

مرحله چهارم:

کاشت مو : در ابتدا متخصص روش اس یو تی برای کاشت مو، طرحی را روی پوست سر شما رسم می‌کند تا مطابق با آن الگو، عمل کاشت را انجام دهد. سپس، فولیکول‌های آماده شده را در محل مورد نظر می‎‌کارد. خروجی نهایی کاشت مو به تخصص و تبحر پزشک در این مرحله بستگی دارد.

ایجاد شکاف‌های بسیار ریز با دستگاه لیزر در پوست سر، شانس از دست رفتن پیوند را کاهش می‌دهد و عوارض و مشکلات پوست بعد از کاشت مو را بسیار کاهش می‌دهد. همچنین با کمک تکنیک اس یو تی می‌توان بیش از ۴ هزار گرافت مو را کاشت که به تراکمی بیش از ۱۴ تا ۱۵ هزار تار مو خواهیم رسید. در این مرحله توانایی و مهارت جراح در ایجاد خط رویش موی طبیعی بسیار مهم است و در نتیجه نهایی و زیبایی شما بسیار مؤثر خواهد بود.

ویژگی‌های کاشت مو به روش SUT

روش SUT از کم تهاجمی‌ترین روش‌های کاشت مو است. همچنین این شیوه‌ی کاشت مو عوارض بسیار کمی به همراه دارد، به همین دلیل بیمار نگرانی بابت هزینه‌های احتمالی جانبی آن ندارد. همچنین، نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو مانند FUT، میزان اسکار و جای زخم باقیمانده از مراحل کاشت، بسیار پایین خواهد بود. این روش امکان استفاده از بهترین فولیکول‌های مو را به پزشکان می‌دهد. به همین سبب، خروجی کار کاشت، بسیار واقعی‌تر و طبیعی‌تر است و باعث زیبایی دوچندان می‌شود.

خوب است بدانید با استفاده از شیوه SUT برای کاشت مو، می‌توان از مناطقی از بدن غیر از پوست سر همچون سینه یا ریش نیز استفاده کرد. این موضوع برای افرادی که بانک موی مناسبی در سر خود ندارند، بسیار مفید خواهد بود. معمولاً افرادی که قبلاً روش FUT را انجام داده‌اند و نتیجه دلخواه را کسب ننموده‌اند، از روش SUT استفاده می‌کنند.

ازآنجایی‌که این روش نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو، اسکار کمتری به جا می‌گذارد. همین موضوع سبب می‌شود که بیماران سریع‌تر بهبود یابند. همچنین خطر عفونت نیز بسیار کم می‌شود و نتیجه کاشت به بالاترین میزان خود می‌رسد.

مزایای کاشت مو به روش SUT را می‌توان به شکل زیر فهرست‌ کرد:

افراد کاندید مناسب جهت کاشت مو به روش SUT

مهم‌ترین نکته پیش از اقدام جهت کاشت مو این است که دوره‌ی ریزش مو بیمار به پایان رسیده باشد. معمولاً آقایان با سن بیش از ۲۵ الی ۳۰ سال می‌توانند برای کاشت مو به این روش اقدام کنند. البته معاینات اولیه انجام‌شده و نتایج آزمایش‌های هر فرد نیز تأثیر مهمی در این موضوع دارد. این بررسی‌ها مشخص خواهد کرد که آیا فرد کاندید مناسبی برای کاشت مو به روش SUT است یا خیر.

به‌طورکلی، افرادی که دارای طاسی ژنتیکی و یا متأثر از حادثه هستند، می‌توانند کاندیداهای مناسبی برای انجام اس یو تی باشند. برای مثال طاسی ایجادشده به دلیل ضربه، سوختگی در ناحیه سر یا صورت، طاسی به وجود آمده پس از شیمی‌درمانی و یا بیماری‌های پوستی را می‌توان با روش SUT درمان کرد. همچنین، در محل اسکارهایی که بر اثر حادثه و یا جراحی به وجود آمده‌اند نیز به این روش می‌توان مو کاشت.

اینستاگرام دکتر رامین مدرسی

اقدامات قبل ازکاشت مو به روش SUT

می‌توان گفت نکاتی را که بیمار باید پیش از کاشت مو به روش SUT باید رعایت کند، با دیگر شیوه‌های کاشت تفاوتی ندارد. به طور کلی، نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، باید توسط متقاضی کاشت مو رعایت شود. فراموش نکنید شرایط بیماران با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین، حتماً نظر پزشک خود را جویا شوید:

معمولاً پیش از کاشت مو به بیمار توصیه می‌شود مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی را متوقف کند.

حداقل دو هفته پیش از کاشت مو مصرف داروهای ضدالتهاب و ضد انعقاد خون همچون آسپرین را باید متوقف کرد. همچنین بهتر است از ترکیبات دارویی که ممکن است باعث تشدید خونریزی شوند نیز جلوگیری کنید.

توصیه‌های لازم پس از کاشت مو

مشخص شدن شکل نهایی موها زمان‌بر است. موهایی که به این روش کاشته می‌شوند تا سه ماه رشد می‌کنند و سپس دچار ریزش می‌شوند که به مدت ۱۴ هفته فولیکول، وارد فاز استراحت می‌شود. پس از این دوره، رشد مو به حالت طبیعی برمی‌گردد. نیاز است تا در تمام طول دوره مذکور با پزشک خود در ارتباط باشید و ایشان را از روند مطلع کنید. فولیکول‌هایی که توسط پزشک به درستی کاشته شده‌اند تا پایان عمر فرد، می‌رویند و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.در برخی از افراد ممکن است که شکل نهایی و مدل مو پس از یک سال به دست بیاید؛ بنابراین نیاز است تا با صبوری کامل و عمل به دستورات پزشک خود، زیبایی مجدد را به خود هدیه دهید.

بی شک ظهور عوارض پیری در هیچ فرهنگ و زمان و مکانی، خوش آیند نخواهد بود. همشهریان گرامی جهت رفع علائم پیری در پوست صورت، دست‌ها و گردن می‌توانید با اقدام به بهترین تزریق چربی در اصفهان، نزد پزشکان مجربی که در این حوزه فعالیت دارند، پوستی جوان و باطراوت داشته باشید بدون درگیری با عوارضی که از عدم تبحر پزشک ناشی می‌شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مرداویج ، چهارراه رسالت ، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ
تلفن : 36703885 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا تکنیک تزریق چربی در ماندگاری آن موثر استآیا تکنیک تزریق چربی در ماندگاری آن موثر است

تزریق چربی هم مانند بسیاری از روشهای دیگر زیبایی و جوانسازی، اگر منجر به بهبود وضعیت ظاهری چهره و رفع عیوب اندام و صورت شما شود، مسلماً می‌خواهید تغییرات ایجاد شده برایتان ماندگار باشد ... ادامه مطلب

تزریق ژل یا فیلر چه نتایجی دارد؟تزریق ژل یا فیلر چه نتایجی دارد؟

فیلرها به عنوان مواد پرکننده، می‌توانند برای افزایش حجم مناسب به بافت های نرم بدن تزریق شوند. این بافت‌ها در قسمت‌های مختلفی از بدن مانند اجزای صورت، سینه‌ها، باسن، پشت دست‌ها و واژن واقع شده‌اند که می‌توان به جهت رفع عیوب و افزایش حجم در آنها تزریق ژل یا فیلر را انجام داد ... ادامه مطلب

ترمیم تزریق چربی صورتترمیم تزریق چربی صورت

برخی از افراد تنها به یک جلسه تزریق چربی نیاز دارند و برخی دیگر باید چندین جلسه آن را انجام دهند. فاصله بین جلسات تزریق چربی که معمولا چندین ماهه است باید به گونه‌ای باشد که اثربخشی مناسبی جهت ماندگاری نتایج داشته باشد ... ادامه مطلب

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر رامین مدرسی

کلینیک پوست، زیبایی، لیزر و کاشت موی دکتر مدرسی در سال ۸۸ با مسئولیت و مدیریت دکتر رامین مدرسی (پزشک پوست و مو) فعالیت خود را آغاز کرد. هدف کلینیک پوست دکتر مدرسی استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستاوردهای دانش و تکنولوژی در محیطی مدرن و آرامش بخش برای ارائه بهترین خدمات پوست مو و زیبایی در اصفهان می‌باشد.

این کلینیک با بهره گیری از بهترین پزشکان پوست، مو، زیبایی، لیزر و جراحی پلاستیک در اصفهان خدمات خود را ارائه می‌دهد.
کلینیک دکتر مدرسی با کادری مجرب، محیطی مناسب، امکانات و تجهیزات به روز دنیا، تمامی خدمات را در حوزه پوست مو و زیبایی، در اختیار مراجعه کنندگان محترم قرار می‌دهد.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین