اصفهان ، خیابان مرداویج ، چهارراه رسالت ، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ - تلفن : 8-36703885
کلینیک مرداویجهیچ وقت برای زیبایی دیر نیستکلینیک مرداویجکلینیک مرداویجبا خیال راحت سلفی بگیرچهره خوب که داشته باشیکلینیک مرداویجکلینیک مرداویجبا افتخار صورتگریمپذیرش کلینیک مرداویج
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / زاویه سازی صورت / راه‌های درمان چاقی صورت

راه‌های درمان چاقی صورت

گاهی علیرغم تغذیه سالم و ورزش‌های منظم در طول روز برخی از قسمت‌های بدن خیلی سرسخت بوده و لاغر نمی‌شود. گاهی این سرسختی در چربی‌های صورت و گردن هم دیده می‌شود. این مسئله برای بسیاری از مردم غیرقابل‌تحمل است؛ زیرا علیرغم اینکه سایر قسمت‌های بدنشان متناسب و لاغر است؛ اما گردن و صورتی چاق دارند که باعث ناهماهنگ شدن اندام آن‌ها می‌شود. در ادامه روش‌هایی برای درمان چاقی صورت ارائه شده است.

شما می‌توانید برای درمان چاقی صورت به کلینیک دکتر رامین مدرسی در اصفهان مراجعه نمایید. در این مرکز با بکارگیری انواع روشها می‌توانید این عروق خونی واضح روی پوست را به نحو مطلوبی رفع و درمان نمایید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36703885 - 031 تماس حاصل فرمایید.

دلایل چاقی صورت

چاق بودن صورت دلایل بسیاری دارد. برخی از این دلایل در زیر آمده است و سپس به درمان چاقی صورت می‌پردازیم.

راه‌های درمان چاقی صورت

روش‌های درمان رفع چاقی صورت

تزریق بوتاکس

یکی از راه‌های لاغر کردن صورت؛ دارای سطح تهاجم پایین که امکان استفاده از آن برای تغییر شکل صورت و بهبود ظاهر آن وجود دارد، روش تزریق بوتاکس است. به این ترتیب از تزریق بوتاکس بر روی عضلات جویدن غذا در دو طرف صورت استفاده می‌شود. این عضلات از استخوان گونه شروع شده و به پایین فک امتداد پیدا می‌کنند. در واقع تزریق بوتاکس می‌تواند باعث فلج شدن موقت این عضلات شده و صاف شدن صورت را به همراه داشته باشد. علاوه بر این به خاطر بی‌تحرک شدن این عضلات در نتیجه استفاده نکردن از آن‌ها، به تدریج این عضلات ضعیف شده و اندازه آن‌ها کوچک می‌شود. به خاطر اینکه عضلات جویدن غذا در طول ناحیه بزرگی از گونه‌ها و فک امتداد دارند، این درمان می‌تواند نتایج به نسبت مؤثر داشته و به‌طور هم‌زمان سطح تهاجم کمتر در مقایسه با عمل جراحی خارج کردن توده چربی زیرگونه داشته باشد.

عوارض بالقوه ناشی از تزریق بوتاکس به عضلات جویدن غذا می‌تواند شامل ایجاد مشکل در فرآیند جویدن برای فرد باشد. به هر حال، با توجه به اینکه بسیاری از عضلات دیگر در این ناحیه از بدن وجود دارند، مشکل ایجاد شده شدید نخواهد بود. علاوه بر این در صورتی که شما به مقدار زیاد، آدامس جویده یا غذای زیاد مصرف می‌کنید، تأثیر ناشی از تزریق بوتاکس بر عضلات جویدن غذا سریع‌تر از حالت عادی برطرف خواهد شد.

هایفوتراپی

با گذشت زمان و افزایش سن، فیبرهای کلاژن که نقش تعیین‌کننده در حمایت از وضعیت ظاهری و ساختار پوست دارند، به تدریج از بین می‌روند. به این ترتیب انرژی مافوق صوت درمان ‌هایفوتراپی می‌تواند به لایه‌های عمیق زیر پوست نفوذ کرده و فرآیند ترمیم طبیعی پوست را تحریک کند. با گذشت زمان، این درمان می‌تواند باعث تولید کلاژن جدید، سالم و قوی در پوست شده و تغییرات مثبت متعدد بر وضعیت ظاهری شما داشته باشد. به خاطر اینکه فرآیند جوان‌سازی پوست در این شرایط به صورت طبیعی و با استفاده از مکانیزم خود بدن ایجاد می‌شود، نتایج این درمان به صورت تدریجی ظاهر خواهد شد. امواج اولتراسوند مورد استفاده در این درمان می‌تواند فرایند سفت شدن پوست و لیفت توده چربی را امکان‌پذیر نماید. به همین خاطر این روش می‌تواند یک درمان ایده آل برای اصلاح ظاهر صورت و رفع چاقی آن باشد.

در بسیاری از مواقع ممکن است از هایفوتراپی به همراه سایر روش‌های درمانی به صورت همزمان استفاده شود. برای شروع درمان معمولاً به بیمار داروهای مسکن خوراکی داده شده و از کرم‌های بی‌حسی موضعی بر روی گونه‌ها استفاده می‌شود تا به این ترتیب درد بیمار در طول درمان بسیار کم و قابل تحمل باشد. توجه داشته باشید هایفوتراپی یک روش درمان غیرتهاجمی است که برای اصلاح وضعیت لایه‌های عمیق پوست بدون ایجاد مشکل برای سطح خارجی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طول این درمان پزشک می‌تواند از تصویربرداری مافوق صورت برای مشاهده محل دقیق تابش انرژی در پوست استفاده نماید.

خارج کردن چربی با لیزر

خارج کردن چربی از ناحیه چانه و فک معمولاً به خوبی از طریق لیزر انجام شده و حتی این درمان یعنی رفع چاقی صورت با لیزر در زمان هوشیاری بیمار و بدون نیاز به بی‌هوشی وی نیز امکان‌پذیر می‌باشد. به هر حال توجه داشته باشید بعضی افراد به میزانی که تصور می‌کنند، بافت چربی اضافی در ناحیه صورت خود ندارند و در حقیقت مشکل آن‌ها به خاطر بزرگ شدن بیش از حد عضلات جویدن غذا است.

روش لیزر درمانی برای لاغر کردن سریع صورت با سطح تهاجم حداقل است که در آن از گرمای ناشی از پرتوی لیزر با طول موج‌های مختلف برای آب کردن سلول‌های چربی در ناحیه صورت استفاده می‌شود. این درمان به عنوان یک جراحی مینور طبقه بندی شده است؛ زیرا برای انجام آن نیازی به ایجاد شکاف در بدن نیست و ناحیه تحت درمان با مواد مخصوص به صورت موضعی بی‌حس می‌شود. به خاطر بیدار بودن بیمار در طول درمان، از بین بردن چربی با لیزر، ریسک به نسبت پایین دارد. نتایج این درمان می‌تواند شامل ایجاد هماهنگی بیشتر در اجزای صورت در کوتاه‌مدت بدون ایجاد کبودی و ورم معمول در روش‌های درمان تهاجمی‌تر باشد. علاوه بر این استفاده از لیزر درمانی می‌تواند باعث تحریک تولید کلاژن شده و کشیده شدن بیشتر پوست را برای فرد به همراه داشته باشد.

لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن صورت از طریق تزریق مایع به ناحیه تحت درمان و خارج کردن چربی از آن انجام می‌شود. این درمان معمولاً بسیار موثر است و برای بعضی افراد نتایج بهتری را در مقایسه با عمل جراحی خارج کردن توده چربی از گونه می‌تواند به همراه داشته باشد.بهترین افراد برای استفاده از لیپوساکشن صورت کسانی هستند که به دنبال خلاص شدن از توده‌های چربی تشکیل شده در ناحیه پایین گونه خود می‌باشند. این درمان با توجه به ایجاد جای زخم یا افتادگی پوست پس از جراحی، برای افرادی مناسب‌تر است که پوست آن‌ها قابلیت ارتجاعی مناسب دارد. به این ترتیب در صورتی که پوست شما از ارتجاع پذیری مناسب برخوردار نیست، احتمالاً لازم است برای شما از درمان‌های اضافی همچون لیفت صورت یا سفت کردن مجدد پوست پس از لیپوساکشن استفاده شود. یک جراح خوب می‌بایست بتواند درباره اینکه کدام‌یک از این روش‌ها می‌تواند بهترین نتایج را برای دستیابی به نتایج مورد انتظار به همراه داشته باشد، به شما اطلاعات لازم را ارائه کند.

فرآیند بهبودی پس از این درمان نسبتاً مشابه سایر درمان‌های غیرتهاجمی است، هر چند این دوره می‌تواند کمی کوتاه‌تر باشد. همچنین پس از درمان بیمار با مقداری ناراحتی، ورم و کبودی در ناحیه تحت درمان مواجه می‌شود. این شرایط برای تمام انواع عمل‌های جراحی طبیعی است و می‌بایست با گذشت حدود یک هفته از درمان برطرف شود. علاوه بر این ممکن است لازم باشد برای بستن منافذ ایجاد شده در پوست به منظور وارد کردن ابزارهای جراحی و تجزیه و مکش سلول‌های چربی، نیاز به بخیه زدن پوست وجود داشته باشد؛ اما همواره امکان دارد جراح از روش‌های جایگزین برای این کار استفاده کند. به هر حال، در حالت عادی بیمار می‌تواند با گذشت حدود یک هفته از درمان فعالیت عادی خود را دوباره شروع نماید.

کشیدن پوست صورت با لیزر

بیشتر بیماران بازندگی‌های پرمشغله به دنبال درمان‌های کم تهاجمی با مدت استراحت کمتر برای بهبود حالت صورت خود و از دست دادن چربی صورت و گردن هستند. لیزر برای کمک به کشیدن پوست گردن و صورت، برای بیمارانی که مایل به سفت کردن پوست و بافت‌های زیر صورت و گردن خود هستند، یک انتخاب بی‌خطر، مؤثر و هیجان‌انگیز است.

در افراد مناسب برای این روش، آب کردن مقدار کمی از چربی برای صاف کردن خطوط و گرم کردن بافت‌های زیرین برای سفت کردن پوست، همان نتیجه‌ای است که به دنبال آن هستند.

لیفت و کشیدن پوست صورت

لیفت و کشیدن پوست صورت یک روش جراحی برای رفع چاقی گردن و صورت است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در طول عمل لیفت صورت، پوست اضافی و بافت چربی از اطراف گردن و فک برداشته می‌شود. این روش درمان چاقی صورت، نسبت به روش لیپوساکشن باعث زخم‌های جراحی قابل‌ملاحظه‌تری می‌شود و زمان بهبودی طولانی‌تری دارد. این جراحی احتمال عوارض بیشتری دارد.

مزوتراپی

در روش مزوتراپی با استفاده از تزریق‌های کوچک ولی متعدد به شکستن بافت‌های چربی در مناطق دارای مشکل پرداخته می‌شود. مایعی که در این روش تزریق می‌شود ترکیبی از چندین ویتامین و مواد دارویی است که جهت شکستن بافت‌های چربی تهیه شده است. این روش درمانی، جهت به حداقل رساندن چربی‌های رسوب شده در گردن و گونه‌ها مناسب است. انجام این شیوه بسته به اندازه ناحیه‌ای که مورد درمان قرار می‌گیرد بین 35 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. جهت رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز است یک دوره کامل درمان طی شود.

رادیوفرکانسی (RF)

در این روش جوان‌سازی از فرکانس‌های رادیویی که بر مبنای امواج رادیویی در فرکانس‌های معینی هستند و توسط بافت‌های چربی صورت جذب می‌شوند، استفاده می‌شود. جذب شدن امواج رادیویی توسط بافت‌های چربی باعث ایجاد حرارت و همچنین تغییر ساختار مولکولی چربی‌ها می‌شود. در این روش درمانی یک الکترود بر روی پوست صورت گذاشته می‌شود و به آن جریانی با فرکانس مناسب داده می‌شود. انرژی رادیوفرکوئنسی باعث شکسته شدن چربی‌ها و سفت شدن پوست به طور همزمان می‌شود. فرم‌دهی صورت در روش رادیوفرکانسی کاملاً بدون درد بوده و ممکن است شما فقط قدری احساس گرما و یا داغی در محل مورد درمان داشته باشید. انرژی آزاد شده از طریق رادیو فرکانس‌ها، باعث شکسته شدن چربی‌ها می‌شود و این چربی‌ها توسط بدن می‌توانند تغییر شکل دهند. این روش، روشی کاملاً غیرتهاجمی بوده و بین 30 تا 40 دقیقه طول می‌کشد. روشی کاملاً امن بوده و بیمار نیاز به بستری شدن ندارد.

اینستاگرام دکتر رامین مدرسی

جراحی برداشتن چربی صورت

یکی از روش های از بین بردن چربی اضافی صورت جراحی برداشتن چربی از گونه است که باعث برجستگی بیش از حد گونه ها یا چاق شدن صورت می‌شود. خوشبختانه این جراحی با برش کوچکی در داخل دهان انجام می‌شود و هیچ‌گونه جای زخم و بخیه روی صورت بر جای نمی‌گذارد. با انجام جراحی برداشتن چربی صورت تورفتگی ظریف و زیبایی زیر چانه ایجاد می‌شود که باعث از بین روفت حالت گرد صورت و شکل گرفتن گونه‌های زیبا می‌شود.

عمل جراحی بوکال فت

چربی بوکال، یک توده چربی است که در ناحیه توخالی بین عضله بوکسیاناتور و سایر عضلات سطحی صورت قرار دارد. اندازه پد چربی Bichat برای هر فرد متفاوت است و چربی بوکال در هر دو گونه ممکن است اندازه‌های مختلف داشته باشد. جراحی بوکال فت یا تخلیه چربی دهانی، یک عمل ساده و سرپایی است که در یک روز انجام می‌شود. هدف از این جراحی برداشتن متناسب بافت چربی داخل دهان، نمایان نمودن برجستگی گونه و زاویه سازی فک می‌باشد که در اثر گود شدن لپ اتفاق می‌افتد.

با ایجاد یک برش کوچک در داخل دهان در سمت داخلی گونه ها انجام می‌شود. در این جراحی چربی های اضافه بوکال صورت از طریق دهان خارج شده سپس محل برش داده شده در داخل دهان با بخیه های قبل جذب ترمیم می‌گردد. با وجود اینکه گاهی ممکن است از ابتدا دو طرف صورت قرینه نباشند؛ ولی حفظ قرینگی دو طرف صورت و تناسب اجزای چهره در این جراحی و پس از بهبودی بسیار اهمیت دارد.

بی شک ظهور عوارض پیری در هیچ فرهنگ و زمان و مکانی، خوش آیند نخواهد بود. همشهریان گرامی جهت رفع علائم پیری در پوست صورت، دست‌ها و گردن می‌توانید با اقدام به بهترین تزریق چربی در اصفهان، نزد پزشکان مجربی که در این حوزه فعالیت دارند، پوستی جوان و باطراوت داشته باشید بدون درگیری با عوارضی که از عدم تبحر پزشک ناشی می‌شود


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مرداویج ، چهارراه رسالت ، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ
تلفن : 36703885 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تزریق ژل اصلاح فرم بینی یا رینوپلاستی غیر جراحیتزریق ژل اصلاح فرم بینی یا رینوپلاستی غیر جراحی

در معنای لغوی کلمه رینوپلاستی به زیبایی بینی گفته می‌شود که این فرایند به دو صورت جراحی و غیر جراحی قابل انجام است. در این مقاله بر آن شدیم تا این دو روش را با هم مقایسه کرده معایب و مزایای روش غیر جراحی را بررسی نماییم ... ادامه مطلب

لیپوفیلینگ چیست و چه کاربردی دارد؟لیپوفیلینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

لیپوفیلینگ روشی است که با انتقال چربی به مناطقی که به دلیل افزایش سن، زخم یا کاهش وزن حجم خود را از دست داده اند، شکل ظاهری طبیعی تر و خوش فرم تری ایجاد می کند. این روش یک روش جدید در جراحی پلاستیک شمرده می شود. ... ادامه مطلب

لیزر موهای زائد و شایعات مربوط به آنلیزر موهای زائد و شایعات مربوط به آن

در لیزر موهای زائد، نوع پوست و موی فرد و محل لیزر بسیار اهمیت دارد. افرادی که پوستی روشن و موهای ضخیم و تیره دارند بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد می‌باشند و در این افراد نتایج از بین رفتن موهای زائد بسیار مطلوب است ... ادامه مطلب

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر رامین مدرسی

کلینیک پوست، زیبایی، لیزر و کاشت موی دکتر مدرسی در سال ۸۸ با مسئولیت و مدیریت دکتر رامین مدرسی (پزشک پوست و مو) فعالیت خود را آغاز کرد. هدف کلینیک پوست دکتر مدرسی استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستاوردهای دانش و تکنولوژی در محیطی مدرن و آرامش بخش برای ارائه بهترین خدمات پوست مو و زیبایی در اصفهان می‌باشد.

این کلینیک با بهره گیری از بهترین پزشکان پوست، مو، زیبایی، لیزر و جراحی پلاستیک در اصفهان خدمات خود را ارائه می‌دهد.
کلینیک دکتر مدرسی با کادری مجرب، محیطی مناسب، امکانات و تجهیزات به روز دنیا، تمامی خدمات را در حوزه پوست مو و زیبایی، در اختیار مراجعه کنندگان محترم قرار می‌دهد.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین