اصفهان ، خیابان مرداویج ، چهارراه رسالت ، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ - تلفن : 8-36703885
کلینیک مرداویجپذیرش کلینیک مرداویجکلینیک مرداویجبا افتخار صورتگریمکلینیک مرداویجهیچ وقت برای زیبایی دیر نیستبرای زیبایی جایگزینی نیستکلینیک مرداویجچهره خوب که داشته باشیدکتر رامین مدرسی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جوانسازی پوست / روش‌های رفع چین و چروک اطراف لب

روش‌های رفع چین و چروک اطراف لب

جوانسازی دور لب با افزایش سن و از دست دادن کلاژن پوست و کاهش فعالیت آنها ضرورت پیدا می‌کند. اگرچه کاهش کلاژن با افزایش سن شدت پیدا می‌کند؛ اما برخی عادات زندگی، ژن، عوامل محیطی و … نیز بر افزایش چین و چروک پوست بدن از جمله پوست نازک صورت تأثیر می‌گذارد. همچنین با بالا رفتن سن، حجم استخوان فک بالای صورت کاهش یافته و تحلیل می‌رود و باعث می‌شود لب از فرم زیبای خود خارج شود و دچار چین و چروک شود. از دیگر عوامل چین و چروک و افتادگی پوست، نیروی گرانش زمین است که در دراز مدت اثر خود را بر چهره انسان به جا می‌گذارد. عوامل ذاتی که بر اثر پیری بر پوست تأثیر می‌گذارد، در هر شخصی وجود دارد؛ اما برخی عوامل غیر ذاتی و بیرونی نیز در صورت عدم مراقبت و درمان چین و چروک دور لب را افزایش می‌دهند. در ادامه به انواع روش‌های رفع چین و چروک اطراف لب می‌پردازیم.

در کلینیک دکتر رامین مدرسی همواره تلاش کردیم تا بهترین و به‌روزترین روش‌های درمانی را برای مراجعین عزیز تدارک ببینیم. با توجه به این که امروزه بیشترین توجه پزشکی پوست و زیبایی به سمت روش‌های کم‌تهاجمی جوانسازی است؛ سعی کردیم تا خدمات متنوعی در این حوزه به مراجعین خود ارائه نماییم. شما می‌توانید برای جوانسازی پوست در اصفهان، با بکارگیری به روزترین و موثرترین روشها به این مرکز مراجعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره‌تلفن 36703885 - 031 تماس حاصل فرمایید.

انواع چین و چروک اطراف لب

متخصصان زیبایی اغلب به چین و چروک اطراف لب، زیر عنوان چین و چروک پریورال اشاره می‌کنند. این اصطلاحی کلی برای توصیف خطوطی است که در اطراف ناحیه دهان ایجاد می‌شود. همچنین زیرنوع‌های اختصاصی بیشتری برای چروک اطراف دهان وجود دارد.

  1. خطوط لبخند: خطوط لبخند که به نام خطوط خنده نیز شناخته می‌شود چروک‌هایی است که در طرفین دهان ایجاد می‌شوند. این چروک‌ها که به نام شکن‌های نازولابیال نیز معروفند، در زمان خندیدن یا لبخند زدن بیشتر به چشم می‌خورند.
  2. خطوط ماریونت: خطوط ماریونت نوع دیگری از چروک‌هایی هستند که با بالا رفتن سن ایجاد می‌شوند. این خطوط به صورت عمودی از دهان به سمت چانه ایجاد شده و حالتی فرو افتاده ایجاد می‌کنند.
  3. خطوط رژ لب: در عین حال چروک‌هایی هست که صرفاً ناحیه لب را درگیر می‌کنند. این چروک‌ها که به نام خطوط عمودی لب یا خطوط سیگاری‌ها نیز شناخته می‌شوند، آن گروه از چروک‌های لب هستند که در امتداد لب بالایی و همچنین مستقیماً روی خود لب‌ها ظاهر می‌شوند.

لایه‌برداری مکانیکی و یا شیمیایی پوست

در هر دوی این روش‌ها، لایه‌ی بالایی پوست برداشته‌شده تا به لایه‌ی جدید اجازه‌ی رشد و جایگزینی داده شود. این روش‌ها برای از بین بردن خطوط دور دهان مناسب‌ هستند. لایه‌برداری‌های سبک و ضعیف نمی‌توانند انتظارات شمارا برآورده کنند و برای حاصل شدن هرگونه بهبودی، نیاز است که لایه‌برداری در سطح کلینیکی اعمال شود. بااین‌حال، نباید انتظار داشت که نتایج حاصل از این عمل طولانی‌مدت باشند؛ چراکه در طی این عمل، تنها لایه‌های بالایی پوست هدف قرار گرفته شده‌اند.

پیلینگ شیمیایی از یک محلول شیمیایی برای برداشتن چین و چروک بالای لب استفاده می‌کند. با استفاده از پیلینگ شیمیایی لایه بالایی چروک یا پوست آسیب دیده برداشته می‌شود و باعث ایجاد پوست تازه و جوان‌تر می‌شود. انواع مختلف مواد شیمیایی مانند فنول یا آلفا هیدروکسی اسید برای لایه‌برداری به کار می‌رود. AHA یک گروه از عوامل لایه‌برداری است که شامل گلیکولیک اسید، اسید میوه و اسید لاکتیک است. آنها به عنوان ملایم‌ترین محصول لایه‌بردار و فرمول لایه‌برداری در نظر گرفته می‌شوند. انتخاب لایه‌بردار شیمیایی مناسب بستگی به هدف شما از انجام پیلینگ برای پوستتان دارد.

جوانسازی اطراف لب

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس سیگنال‌های شیمیایی که باعث انقباض عضلات می‌شوند را قطع می‌کند. بوتاکس در مقادیر کم در عضلات هدف تزریق می‌شود. اگر عضلات نتوانند باعث انقباض شوند، پوست صاف شده و ظاهر چین و چروک‌ها هموارتر می‌شود. تزریق بوتاکس یک روش مناسب برای رفع چین و چروک‌ دور لب است. با تزریق بوتاکس در عضلات مورد هدف، بقیه عضلات می‌توانند به طور عادی به وظایف خود عمل کنند و شما قادر خواهید بود با پیدا شدن چین و چروک‌های کمتری در قسمت درمان شده صورت بخندید.
پس از مدتی، بیشتر بیماران متوجه می‌شوند که چین و چروک‌های دور لب آنها دوباره شکل گرفته و همچنان عمیق‌تر می‌شوند. این اثر سم بوتالینیوم است که پوست جدید بدون وجود چین و چروک‌ها رشد می‌کند. بوتاکس بر روی گیرنده‌های نیکوتین که روی عضلات اسکلتی و گانگلیس عضلانی، عضلات قلب و عضلات نرم تأثیر داشته باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که با تزریق مکرر بوتالینیوم، به مرور زمان از شدت چین و چروک‌ها کاسته می‌شود.

میکرودرم ابریژن

از جمله دیگر روش‌های رفع چروک دور لب، می‌توان میکرودرم ابریژن اشاره کرد که یک نوع از روش‌های درمانی لایه‌برداری پوست به شمار می‌آید. از این روش درمانی، برای کمتر کردن شدت ظاهری این چروک‌ها که در دور دهان وجود دارند استفاده می‌شود. در این روش به استفاده از کریستال‌های بسیار کوچک و ریز، به لایه برداری صورت اقدام می‌کنند و لایه‌ی رویی پوست را بیرون می‌آورند و رفع می‌کنند.

تزریق ژل

تزریق ژل را می‌توان به منظور پر کردن خطوط عمودی دور لب و دستیابی به یک ظاهر خوشایند برای لب‌ها مورد استفاده قرار داد.تزریق ژل، مؤثرترین روش غیر جراحی برای درمان خطوط و چروک دور لب را ارائه می‌دهد و معمولاً تنها به تزریق حجم بسیار کمی از محصول به نقاط دقیق در امتداد خط لب برای اصلاح ظاهر چروک دور لب نیاز دارد.

برای جلوگیری از ناراحتی، کرم بی‌حسی به محل درمان اعمال می‌شود. چندین دقیقه طول می‌کشد تا بی‌حسی اثر کند. بلافاصله پس از آن، ژل از طریق یک سوزن ریز یا کانول به لایه درمی مورد هدف تزریق می‌شود در فواصل منظم، فرد تزریق کننده محل درمان را مالش می‌دهد تا درجه‌ی مناسب زیبایی حاصل شود. تزریق ژل‌، یک روش غیرتهاجمی و مقرون به صرفه برای درمان است. مهم‌تر از همه، ثابت شده که این روش بدون خطر است. نتایجی که می‌تواند با استفاده از تزریق ژل برای درمان چروک دور لب به دست آید، خیره کننده و طبیعی به نظر می‌رسد.

مزوتراپی

در طول 30 دقیقه‌ی درمان‌های مزوتراپی، 14 ویتامین، 24 اسید آمینه و دو ضد اکسید در داخل پوست تزریق می‌شوند تا پوست را تقویت کنند و کلاژن را که باعث کاهش چین و چروک پوست می‌شود افزایش دهند. امروزه مزوتراپی (سوزن‌های میکرو) تکنیکی است که در پزشکی زیبایی استفاده می‌شود تا نفوذ محصولات مراقبت از پوست به پوست را بهبود بخشد و مزایا را برای چین و چروک، منافذ پوستی و افتادگی و شلی پوست افزایش دهد. درمان‌های مراقبتی مزوتراپی باعث تحریک تولید کلاژن و فیبرهای الاستین در پوست می‌شود. این کار در حالی که روند پیری پوست را کند می‌کند اثرات مضر گذر زمان‌بر روی پوست شما را اصلاح می‌کند. در نتیجه، پوست جوان‌سازی شده‌ای خواهید داشت که کاملاً سالم و درخشان است.

لیزر فرکشنال CO2

لیزر فرکشنال CO2 برای درمان برخی بیماری‌های پوستی مانند رفع چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز، رفع جای جوش، پیگمنتاسیون و حتی رنگ پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر بیماران که اقدام به درمان چین و چروک‌های دور لب می‌کنند ترجیح می‌دهند برای جوانسازی پوست، کل صورت را تحت درمان قرار دهند. با انجام این روش، نتایجی عالی بدون عوارض جانبی ناشی از لایه‌برداری لیزری معمول حاصل می‌شود. احتمال بروز عوارض جانبی پس از انجام این عمل بسیار کم بوده و زمان بستری شدن آن نیز کوتاه است.

پس از انجام درمان در مطب که حدود 30 دقیقه طول می‌کشد (قبل از انجام فرایند از بی‌حس کننده‌های موضعی استفاده می‌شود)، بیماران باید به مدت 7 تا 10 روز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کرده تا پوست، پوسته‌پوسته شده و پوست جدید رشد کند. نتایج حاصل از این فرایند تا 10 سال باقی مانده و بیشتری بیماران فقط به یکی دو جلسه درمانی نیاز دارند.

لیفت لب

با انجام روش لیفت لب می‌توان لب‌های بالا را متمایز و جذاب کرده و آن را بالا کشیده و لبخند را زیباتر کرده و چین و چروک‌های دور لب را کاهش داد. اثر کلی لیفت لب بسیار زیباتر و بهتر بوده و باعث جوانسازی و برجسته‌سازی لب می‌شود. لیفت لب را می‌توان در مطب و تحت بیهوشی موضعی انجام داد. برای لیفت لب، پزشک یک شکاف در انحنای زیر بینی ایجاد می‌کند و به دقت قسمتی از پوست را برمی‌دارد. سپس لب بالا کشیده می‌شود و در موقعیت جدید قرار گرفته و بسته می‌شود. برای پیشگیری از باقی ماندن اسکار (جای زخم) ناشی از عمل در هنگام بستن شکاف دقت زیادی به کار گرفته می‌شود.

آدرس اینستاگرام دکتر رامین مدرسی

رادیو فرکوئنسی (ترماژ)

نمونه‌ای دیگر از درمان با لیزر، استفاده از رادیوفرکوئنسی به عنوان یک منبع انرژی گرمایی برای سوزاندن لایه‌های زیرین پوست است. این روش به عنوان ترماژ شناخته شده و شکلی از جوانسازی حرارتی است. این یک درمان غیر تهاجمی است که از یک دستگاه برای ارسال انرژی فرکانس‌های رادیویی (RF) به لایه‌های عمیق‌تر پوست استفاده می‌کند و با ایجاد یک واکنش حرارتی موجب سفت شدن فوری بافت و ساختارهای پوست می‌گردد.

کانتورینگ یا زاویه سازی صورت، می‌تواند در کنار ظاهر، اعتماد به نفستان را نیز بهبود بخشد. پس از اینکه تصمیم نهایی خود را برای زاویه سازی اتخاذ نمودید، با انتخاب پزشک مجرب در این زمینه، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که به نتایج مطلوبی خواهید رسید. درکلینیک دکتر رامین مدرسی، با کادری مجرب و تجهیزات مدرن، می‌توانید در زمینه زاویه سازی صورت، به بهترین نتایج دست پیدا کنید. تلفن تماس با این مرکز : 36703885 - 031


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مرداویج ، چهارراه رسالت ، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ
تلفن : 36703885 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جراحی لیفت شقیقه چگونه انجام میشود؟جراحی لیفت شقیقه چگونه انجام میشود؟

لیفت شقیقه که به عنوان لیفت تمپورال ابرو و چشم نیز شناخته می شود که با هدف لیفت صورت ، ابرو و چشم را به سمت بالا و شقیقه ها می کشد . این جراحی از بین رفتن خطوط پنجه کلاغی و سفت شدن پوست اطراف شقیقه را نیز به دنبال دارد ... ادامه مطلب

تزریق ژل برای اصلاح فرم بینیتزریق ژل برای اصلاح فرم بینی

اگر از فرم و شکل بینی خود ناراضی هستید و از ریسک جراحی به دلیل تهاجمی بودن آن، امکان عدم رضایت از شکل ظاهری و ایجاد عوارضی که ممکن است تا همیشه همراه فرد باشد و دوران نقاهت طولانی می‌هراسید، نگران نباشید چون ... ادامه مطلب

تزریق ژل اصلاح فرم بینی یا رینوپلاستی غیر جراحیتزریق ژل اصلاح فرم بینی یا رینوپلاستی غیر جراحی

در معنای لغوی کلمه رینوپلاستی به زیبایی بینی گفته می‌شود که این فرایند به دو صورت جراحی و غیر جراحی قابل انجام است. در این مقاله بر آن شدیم تا این دو روش را با هم مقایسه کرده معایب و مزایای روش غیر جراحی را بررسی نماییم ... ادامه مطلب

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر رامین مدرسی

کلینیک پوست، زیبایی، لیزر و کاشت موی دکتر مدرسی در سال ۸۸ با مسئولیت و مدیریت دکتر رامین مدرسی (پزشک پوست و مو) فعالیت خود را آغاز کرد. هدف کلینیک پوست دکتر مدرسی استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستاوردهای دانش و تکنولوژی در محیطی مدرن و آرامش بخش برای ارائه بهترین خدمات پوست مو و زیبایی در اصفهان می‌باشد.

این کلینیک با بهره گیری از بهترین پزشکان پوست، مو، زیبایی، لیزر و جراحی پلاستیک در اصفهان خدمات خود را ارائه می‌دهد.
کلینیک دکتر مدرسی با کادری مجرب، محیطی مناسب، امکانات و تجهیزات به روز دنیا، تمامی خدمات را در حوزه پوست مو و زیبایی، در اختیار مراجعه کنندگان محترم قرار می‌دهد.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین